درباره نمایندگی رسمی ICOI در ایران

 

درباره IRAN COI

نمایندگی مرکزی ICOI در ایرانICOI Component Society in Iran) ) برآن است تا بالاترین استانداردهای موجود در حوزه درمان ایمپلنت را در کشور به منصه ظهور برساند.

ارتقا دانش ایمپلنت در کشور، ارتقا سطح خدمات دندانپزشکی در حوزه درمان ایمپلنت و بهره مندی جامعه از بالاترین سطح درمان مبتنی بر اصول اخلاق پزشکی از اهداف عالیه این نهاد است.

برای نیل به این مقصود، نمایندگی مرکزی ICOI در ایران مجری برنامه های جامع و فراگیر آموزش مداوم و پیشبرد پژوهش در حوزه ایمپلنت دندانی است.

جمهوری اسلامی ایران جمعیتی بالغ بر 78 میلیون نفر دارد، 70% جمعیت آن را جوانان زیر 30 سال تشکیل می دهند که در سال های آتی به سوی میانسالی متمایل خواهند شد. درحال حاضر هرم سنی جمعیت ایران در مراحل اولیه انتقال از مرحله جوانی به سالخوردگی جمعیت است.

از آنجا که یکی از عوارض سالمندی از دست رفتن دندان هاست، درمان ایمپلنت که در نتیجه آن دندان های از دست رفته بطور دائمی جایگزین می شوند، اهمیت بسزایی در کشور ما خواهد داشت که سبب خواهد شد کیفیت زندگی افراد جامعه ارتقا یابد.

چنانچه از اصول و استانداردهای درمان ایمپلنت پیروی شود و درمانگر از دانش کافی در این حوزه برخوردار باشد، می توان گفت ایمپلنت این قابلیت را دارد که با بالاترین درجه اطمینان عملکرد سیستم جونده فرد را به نحو مؤثری بازسازی کند.

دانشمندان و دندانپزشکان فرهیخته وبنام کشور، این امکان را فراهم آوردند که جامعه دندانپزشکی ایران با این دانش روز دنیا آشنا شود. هم اکنون جامعه ایران مانند دیگر مردم دنیا از مزیت درمان ایمپلنت بهره مند شده است.

عالی ترین و بزرگترین نهاد علمی جهان در حوزه درمان ایمپلنت ICOI نام دارد که مجری برنامه های جامع و فراگیر آموزش مداوم در حوزه درمان ایمپلنت است.

این نهاد خانواده بزرگی از صاحب نظران، اساتید، دندانپزشکان و دیگر اعضا تیم دندانپزشکی را از سراسر دنیا گردهم آورده است. برگزاری سمینارها و همایش های بین المللی متعدد درسال و برگزاری دوره های معتبر تحصیلات تکمیلی در حوزه درمان ایمپلنت تنها بخشی از فعالیت های این نهاد آکادمیک و بین المللی است.

ICOI که از مجامع affiliate به فدراسیون جهانی دندانپزشکی است، بالغ بر 40 سال است که ارتقا دانش ایمپلنت را سرلوحه خود قرار داده است.

با تلاش وممارست دانشمندان علوم دندانپزشکی کشورمان، همینک ایران یکی از 8 کشوری است که نمایندگی رسمی  این سازمان بین المللیICOI Component Society)یا ) درآن قرار دارد. هم اکنون 8 کشور دنیا دارای نمایندگی رسمی و مرکزی ICOI هستند و سایر کشورها از طریق نهادهایی به نام Affiliate Society با ICOI در ارتباط هستند.

Component Society یا نمایندگی مرکزی به مرکزی گفته می شود که بیشتر یا تمام اعضای آن عضو ICOI باشند.

Affiliate Society به مرکزی گفته می شود تعداد کمی از اعضای آن دارای عضویت ICOI باشند.

به بیان دیگر عالی ترین مرکز مرتبط با بزرگترین و معتبرترین آکادمی ایمپلنت دندانی جهان Component Society، نام دارد که رئیس آن در زمره معاونین ICOI اصلی می باشد.

سابق براین، تنها 3 Affiliate Society در ایران وجود داشت تا اینکه در تابستان گذشته، یکی از آن مراکز به عنوان نمایندگی مرکزی ICOI یا همان Component Society به رسمیت شناخته شد.

توضیحات مرتبط به این امر در خبرنامه فصلی ICOI منعکس شده است. ICOI اظهار داشته به پاس فعالیت های علمی مستمر و رشد و بالندگی علمی مرکز ایمپلنت های دهانی ایران، این مرکز موفق شد نمایندگی رسمی ICOI در ایران یا همان ICOI Component Society را دریافت کند.

در بعداز ظهر 8 آبان 1393 برابر با 30 اکتبر 2014، جامعه دندانپزشکی ایران گامی بزرگ در جهت یکپارچه کردن آموزش آکادمیک در حوزه ایمپلنت دندانی برداشت. رؤسای دو مرکز مرتبط با ICOI قراردادی را با یکدیگر امضا کردند.

به موجب این قرارداد فعالیت یکی از Affiliate Society های ایران در Component Society  ایران که ریاست آن برعهده آقای دکتر مجتبی سیدین است ادغام شد.

این قرارداد بین دکتر مجتبی سیدین به عنوان یکی از معاونین ICOI و رئیس مرکز ایمپلنت های دهانی ایران از یک سو و امیر فلکه به عنوان رئیس انجمن نوآوران ایمپلنت ایران بسته شد. شایان ذکر است که این انجمن یکی از Affiliate Society  های کنگره بین المللی ایمپلنتولوژیست های دهانی (ICOI) بود که دکتر احمد حسن آهنگری به عنوان یکی از معاونین ICOI آن را رهبری می کرد.

از تاریخ 10 آبان ماه 93 برابر با اول نوامبر 2014، نمایندگی مرکزی ICOI در ایران، رسما کارخود را آغاز نمود. در تاریخ 14 آبان 93 مصادف با 5 نوامبر 2014 اعضای انجمن نوآوران ایمپلنت به عنوان اعضای این مرکز پذیرفته شدند و فعالیت های صورت گرفته در این انجمن مورد تأیید نمایندگی رسمی ICOI در ایران قرار گرفت. هیات مدیره IRAN COI یا همان نمایندگی مرکزی ICOI در ایران براین باورند که این ادغام سبب خواهد شد ارائه برنامه های علمی در حوزه ایمپلنت در کشورمان مرکزیت یافته به مشارکت و هم افزایی بیشتر جامعه دندانپزشکی در این حوزه بیانجامد. خبر مربوط به این اقدام مؤثر جامعه دندانپزشکی ایران که در راستای تقویت نهاد آکادمیک ICOI در ایران می باشد، در خبرنامه پائیز ICOI به چاپ رسیده است.

با عضویت در نمایندگی ICOI در ایران به خانواده بزرگ ICOI در جهان بپیوندید.