فعالیت های ما

مرکز ایمپلنت های دهانی ایران در سنوات گذشته بنیانگذاری شد و در سال 1393 به عنوان نمایندگی مرکزی ICOIدر ایران پذیرفته شد. این مرکز از همان ابتدای تأسیس، ارتقا دانش ایمپلنت و اعتلای سطح خدمات ارایه شده در این حوزه درمانی را سرلوحه خود قرار داد.

در سال 1392 این امکان را فراهم نمود تا جامعه دندانپزشکی ایران در سی امین کنگره سالیانه ICOI که در شهر استانبول ترکیه برگزار گردید، حضور فعال داشته باشد. این کنگره همانند سایر همایش های علمی ICOI از سطح بسیار بالایی برخوردار بود و دانشمندان طراز اول دنیا در این حوزه، به عنوان سخنران و مدرس در آن حضور داشتند که می توان به حضور دکتر کنت جودی به عنوان ریاست کل ICOI و دکتر سوزوکی به عنوان PRESIDENT پیشین این تشکیلات اشاره کرد.

در سال 1393 این مرکز زمینه شرکت دندانپزشکان ایرانی را در دوره آموزشی فشرده ایمپلنت دندانی که توسط ICOI و در شهر ترکیه برگزار شده بود، فراهم کرد. محفلی علمی که بار دیگر با حضور دکتر کنت جودی و دکتر سوزوکی اعتبار ویژه ای پیدا کرده بود.

در تابستان گذشته، مرکز ایمپلنت های دهانی ایران توانست افتخار بزرگی را نصیب جامعه دندانپزشکی ایران نماید. در تابستان 1393، به پاس فعالیت های علمی مستمرو رشد و بالندگی علمی، این مرکز به عنوان نمایندگی مرکزی معتبرترین آکادمی علمی جهانی در حوزه دانش ایمپلنت (ICOI) به رسمیت شناخته شد. هم اکنون 8 کشور دنیا دارای نمایندگی رسمی و مرکزی ICOI هستند و بدین صورت ایران در زمره کشورهای برتر دنیا در خصوص آموزش فراگیر دانش ایمپلنت قرار گرفت.

در پائیز 93 بار دیگر این مرکز گامی بزرگ در جهت ارتقا دانش ایمپلنت برداشت.

در بعداز ظهر 8 آبان 1393 برابر با 30 اکتبر 2014، جامعه دندانپزشکی ایران و به پیشگامی نمایندگی مرکزی ICOI در ایران گامی بزرگ در جهت یکپارچه کردن آموزش آکادمیک در حوزه ایمپلنت دندانی برداشت. رؤسای دو مرکز مرتبط با ICOI قراردای را با یکدیگر امضا کردند.

به موجب این قرارداد فعالیت یکی از Affiliate Society های ایران در Component Society  ایران که ریاست آن برعهده آقای دکتر مجتبی سیدین است ادغام شد.

این قرارداد بین دکتر مجتبی سیدین به عنوان یکی از معاونین ICOI و رئیس مرکز ایمپلنت های دهانی ایران از یک سو و امیر فلکه به عنوان رئیس انجمن نوآوران ایمپلنت ایران بسته شد. شایان ذکر است که این انجمن یکی از Affiliate Society  های کنگره بین المللی ایمپلنتولوژیست های دهانی (ICOI) بود که دکتر احمد حسن آهنگری به عنوان یکی از معاونین ICOI آن را رهبری می کرد.

از تاریخ 10 آبان ماه 93 برابر با اول نوامبر 2014، نمایندگی مرکزی ICOI در ایران، رسما کارخود را آغاز نمود. در تاریخ 14 آبان 93 مصادف با 5 نوامبر 2014 اعضای انجمن نوآوران ایمپلنت به عنوان اعضای این مرکز پذیرفته شدند و فعالیت های صورت گرفته در این انجمن مورد تأیید نمایندگی رسمی ICOI در ایران قرار گرفت. هیات مدیره IRAN COI یا همان نمایندگی مرکزی ICOI در ایران براین باورند که این ادغام سبب خواهد شد ارائه برنامه های علمی در حوزه ایمپلنت در کشورمان مرکزیت یافته به مشارکت و هم افزایی بیشتر جامعه دندانپزشکی در این حوزه بیانجامد. خبر مربوط به این اقدام مؤثر جامعه دندانپزشکی ایران که در راستای تقویت نهاد آکادمیک ICOI در ایران می باشد، در خبرنامه پائیز ICOI به چاپ رسیده است.

بی شک خرداد ماه 94 به عنوان نقطه عطفی در علم دندانپزشکی کشورمان به حساب خواهد آمد. در 22-20 خرداد ماه 94 اولین کنگره نمایندگی مرکزی ICOI در ایران برگزار خواهد شد و اساتید بنام ایمپلنت دندانی از سراسر دنیا در آن حضور خواهند داشت. از جمله اساتید شاخص و صاحب نام این حوزه که به عنوان سخنران و مدرس در این همایش علمی حضور دارند می توان به ریاست کل ICOI دکتر کنت جودی و دیپلمات های ICOI اشاره کرد.

با عضویت در نمایندگی ICOI در ایران به خانواده بزرگ ICOI در جهان بپیوندید.